Fotovoltaika

“Ako ľudská pokožka”

Fotovoltaické panely sú neodmysliteľnou súčasťou ostrovnej elektrárne. Tieto panely, tak ako ľudská pokožka, zachytávajú slnečné žiarenie, absorbujú ho do seba a premieňajú na energiu, na elektrický jednosmerný prúd. Táto prírodná slnečná energia sa ukladá do špeciálnych batérií, aby mohla rozhýbať ďalšie dôležité súčiastky ostrovnej elektrárne vo Vašom dome. Tieto fotovoltaické články sme vybrali od európskej spoločnosti, ktorá je priekopníkom v tomto odbore už viac ako 35 rokov, a má za sebou bohaté skúsenosti.

Rekuperácia

“Pľúca”

Pre človeka je dýchanie nevyhnutné. Znamená pravidelný prísun kyslíka, ktorý si ani neuvedomujeme a berieme ho za samozrejmosť. Rekuperácia je „pľúcami“ domu alebo budovy a zabezpečuje prísun kyslíka bez toho, aby si to človek všimol a uvedomoval. Vďaka tejto technológii môžu byť okná zatvorené a v priestore je stále čerstvý, príjemný vzduch. Rekuperácia vo Vašom ostrovnom dome slúži ako zdravé a funkčné pľúca. Rekuperáciu je dôležité správne nadimenzovať, podľa celkového vnútorného objemu interiéru. Aj pri rekuperácii sme mysleli na maximálne využitie exteriérového a interiérového vzduchu, či už v letnom alebo zimnom období.

Kúrenie

 

Čo vo Vás vyvolá slovné spojenie „teplo domova“? Môže mať viacero podôb. Či už je to v mentálnej, materiálnej alebo emočnej rovine. Určite Vám naskočila príjemná emócia tepla a rodinnej pohody. V ostrovnom dome je kúrenie ďalšou neodmysliteľnou súčasťou. V jednoduchosti, funkčnosti je krása, a to už vedeli v dávnych dobách, na hradoch a zámkoch.
Kachľová pec je nielen zdrojom zdravého infratepla, ale je aj interiérovým doplnkom. Má viacero využití, nielen zohrievanie interiéru, ale využívame ju ako sušiareň vecí a ovocia. Dôležité je, že pec nepotrebuje žiadnu automatiku a iné elektronické doplnky. Stačí jednoducho naložiť do pece a užívať si zdravé infrateplo, ktoré sa rozpína do celého priestoru nášho domu.

Stavebný materiál

“Skelet”

Vďaka správne navrhnutému materiálu si môžete vybudovať svoj pevný, funkčný a hlavne zdravý ostrovný dom. Chcete mať svoj dom? Alebo chcete mať svoj zdravý, komfortný a funkčný dom? Čo mi má v budúcnosti splniť „skelet“ hrubá stavba? Je to dôležitá otázka, ktorú je potrebné si zodpovedať ešte pred realizáciou. Sú to všetko maličkosti, ktoré do seba postupne zapadajú a vytvárajú veľkolepý celok. Stavebný materiál je pre ostrovný dom a zdravie rodiny veľmi dôležitý. Ideálne je, keď celý skelet domu spolupracuje s navrhnutým systémom, či je to Tirolská pec, rekuperácia, správna vlhkosť interiéru a celkové zdravie jeho obyvateľov. Prijímanie a odovzdávanie tepla prebieha v akomkoľvek ročnom období.

Interiérové hlinené omietky

“Zdravou súčasťou”

Hlina je zdravý a prírodný materiál, ktorý sme využili na kompletné pokrytie interiérových stien a stropov v našom dome. Nielenže je to najzdravší materiál, ktorý je súčasťou nášho interiérového života, ale má oveľa viac funkcií. Prijíma a odovzdáva teplo z Tirolskej pece v zimnom období, udržuje interiér v správnej klimatickej vlhkosti, je príjemná na vzhľad a dotyk zároveň. Táto prírodná surovina je jedna zo súčastí viacerých materiálov, ktoré môžeme zaradiť do myšlienky „zdravé“ a je neoddeliteľným prvkom ostrovného domu.

Voda

“Život”

Je to dar, ktorý dostávame od matky prírody. Je potrebné ju správne lokalizovať a potom sa k nej dokopať alebo dovŕtať. My sme vyriešili zdroj vody vŕtaním. V ďalšom kroku zisťujeme, či voda spĺňa biologické rozbory, ktoré umožnia vodu používať na každodennej báze. Ak áno, s radosťou a vďačnosťou ju používame, čo je aj náš prípad. A ak rozbory ukážu „nedostatky,“špeciálne prístroje v dnešnej dobe dokážu upraviť vodu tak, aby bola použiteľná na konzumáciu a aj technické využitie.

 

Máte záujem dozvedieť sa viac?

Napíšte nám Vaše otázky ohľadom Ostrovného domu do "poznámky pre nás" a my Vám mailom pošleme ďalšie informácie.
Ďakujeme Vám!

Matej Schneider | +421 905 639 675


Po odoslaní Vás budeme kontaktovať


Súhlas so spracúvaním osobných údajov môžete kedykoľvek odvolať (prostredníctvom e-mailu: m.schneider@simplelife12.com). Odvolanie súhlasu so spracúvaním osobných údajov nemá vplyv na zákonnosť spracúvania vychádzajúceho zo súhlasu pred jeho odvolaním.

Partneri a subdodávatelia

Asolar Lumint Makrowin Thermofloc AQUA trade